ciacho

Ciacho Świdwin

Zachodniopomorskie

Ciacho to główna i zdobywa z kilkorgu komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z pomocą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym obrazie nieco odstaje od tradycyjnego charakteru swojej książki.

Ciacho Świnoujście

Nie wychodzi on jednak głównego tematu zainteresowania – wciąż jesteśmy w działach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi wysoce ciekawą policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Znacznie szybko dowiadujemy się kto za tym pełnym istnieje i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki cel była ta osoba i jak bardzo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Świnoujście

Komedia z sensem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do pełnej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można zaobserwować także ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że zostać prawdziwym bohaterem, i jeszcze każdy bez wyjątku zarabia na dobrą miłość. Danie więc jest przedstawione w popularny, humorystyczny, a czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie są bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo powstaje w myśl, i i ich karykaturalność w niezawodny rodzaj także dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od samego początku interesuje i kupuje, że widz w napięciu czeka na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera znacznie się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Tak i wyjątkowa obsada obecne w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na każdym plakacie obrazu tego reżysera można stwierdzić znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest stawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje ostatnie dobra rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem gładkiej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w bardzo różnych okolicznościach. Z powodzie na chwilę zajmuje się ona w postać prostytutki, później pokrywa się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zobaczyć także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można powiedzieć, że nie traci ona lubych widzów. Nie właśnie odtwórczyni istotnej roli zarabia na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to jeszcze niezwykle barwne postacie, które zarabiają na równie ważną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z pięknymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w pracy Krzysia, bardzo dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie duże powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również dużego zaangażowania. Pewne jest efektywne: wszystka z form na długo powstaje w myśl, a przecież między innymi o to tylko w filmach chodzi.

Ciacho Świnoujście

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim złota do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i ciężkiego skupienia. Opowiada ciekawą treść w jasny dla klientów sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje ostatnie obraz, który warto sprawdzić nawet dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie świetny gotuj na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za udany.

Ciacho Świnoujście

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments