O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Krzepice

Prasóweczki

I choć ciągle zmierzamy do zachodnich standardów – w technologii dalej wydobywają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a te na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Wykonane z sprawą o środowisku i gorszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich przygód i wartościach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie rozwijającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Rybnik

 

Panie Krystianie – skąd pogląd na otwarcie KDE?

Z analiz potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo odporne zresztą – które planują do form z sprawą o taniej obsłudze i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy domów z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest rzeczywista i potrzebna. Tak powstało KDE, które jako drinki z pierwszych firm w terenie realizuje budowę domów pasywnych i – z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć – wyglądamy więc dobrze.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Rybnik

Na czym polega magia domu pasywnego? Jaka stanowi jego jakość?

Wypowiada się, że w zasięgu takiego lokalu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło czerpiące ze źródeł odnawialnych – na model z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła produkowanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia szkolona jest na zatrzymanie ciepła w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie ma więcej usytuowanie budynku natomiast jego wentylacja. Praktycznie wszystek moment realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany od wstępie do tyłu. To inwestycja, która nosi się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub stanowi wówczas dodatkowe do dostania w polskich warunkach klimatycznych?

Kwestią jest prawidłowo wykonany pomysł i duża wartość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Obecne jest dobro wytwarzane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w konkretnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Wiadomo nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio błąd w Polsce, jednak jednak warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Rybnik

Co to?

Jesteśmy w stanie zaimplementować wszystkie nasze rodzaje ogrzania w domu pasywnym. W szkodliwych warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, lecz w wielu niższym stopniu niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych pokazują się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich zakładu w zależności do starych systemów.

Który jest niewielcy koszt budowy budynku pasywnego?

To krótkie dopłaty biorąc pod uwagę oszczędności w przyszłości. Właśnie to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do klasycznej formy budownictwa. Co ważne – te różnice zaczynają zacierać.
Są ciekawe dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Jest też jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma produkująca dom pasywny musi oznaczać budowy na największym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Użytkowników spory odłam spośród nich wpływa do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to niełatwy proces – wszystek jego etap pragnie być zrobiony jak dużo, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Rybnik

Zachęcamy do zaznajomienia się z propozycją KDE Construction na karcie , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i produkcjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments