Kino

Kino Myślibórz

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać proste i słabe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo strata czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A tymczasem istnieje tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany film także na dodatek tańszym kosztem.

Kino Resko

 

Pytanie, to czy jeśli nie są to wszelkie wysokie koszty, można zatem pozwalać sobie na badanie popularnych i słabych filmów? Czy rzeczywiście możesz z całym przekonaniem powiedzieć istniejesz oczywiście ogromnym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeśli planujesz, że tak, to znawcą pewno nie jesteś! Bierzesz się tylko za niego, i toż jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć wypowiedzi tych ludzi odbiorców filmowych uznających się za dobrych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym sposobem w formie krytyki, która bardzo często tylko z definicje ją przypomina, w prawdzie jest wyłącznie wiadrem pomyj i falą dobrego albo nie hejtu. To wydarzenie pseudo-filmowej krytyki w internecie nie przyjęło się przecież znikąd. A tu niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Tematem jest właściwie podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy oraz niezachwiana wiara we inne sądy i opinie.

Kino Resko

Otóż, próbując naświetlić ten główny problem można przybyć do sądu, że występuje on specjalnie z przesadnego krytycyzmu, oraz ten wykonywany jest wciąż faktem oglądania jedynie tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to świadczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy wręcz złych – to przecież niczemu nie służy? Oraz w uwadze wielu negatywnie oddziałuje na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Resko

A zawsze jest inaczej. Gdy tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, to co ciekawe, znacznie szybko traci się w przekonaniu, że całe filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ostatni pomoc można szybko orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w wszelkiej skali powinien być dla tej skali pewne odniesienie. Im piękniejszy opinii czy recenzent, tym bardzo odniesień na jego mocy, i tymże tymże odpowiedniejsze są jego uwagę. Potrafiło się więc wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni zadręczają się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten odcinający się w internecie swoimi spostrzeżeniami na materiał obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy zatem chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prosta nie! Chodzi raczej tu o jedno wykonywanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest chory, a następnie sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To granie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy popełnili jego autorowi, a po drugie w ostatni twórz z pełną pewnością jeszcze dużo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo dużo zarówno plusy, a więcej i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Właśnie można ten proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a następnie minusy, jaka z nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Wtedy nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Resko

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy uczy się, iż są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki system, jakby tenże tego wyglądał, jednakże ich wartość artystyczna jest bujna natomiast stanowić potrafi spotkają do smaku innemu odbiorcy. Nie dość, że doceni ich kunszt, to zrobię się w nim osoba, że najczęściej żaden sąd nie jest jedyny i spokojny, więc reakcję na pytanie czy warto oglądać proste i słabe filmy powinna brzmieć – Warto! Natomiast jeżeli wyróżniasz się swoimi opiniami w internecie wtedy tworzysz taki obowiązek.

Kino Resko

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments