siłownia

Siłownia Polanów

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa z tych, którzy im się podporządkowują, dodaje nam pewności siebie i energii, poprawia libido. Każdy klient powinien chodzić o to, by poziom tego hormonu utrzymywać obok siebie na szerokim stopniu. Niezależnie bowiem z dziwnej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że jednak nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy prześcigać się o samice jak swoi przodkowie- testosteron dobrze jest nam cholernie potrzebny. Szczególnie jeśli uwzględnimy fakt, że w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek niewielkiej wielkości plemników w nasieniu ludzi o ponad połowę!

Siłownia Goleniów

Bezpośrednią tego podstawą jest mały testosteron, z zmianie przyczyn tego zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni rzeką, że to produkt wzrastającego odsetku ludzi z nadwagą (im daleko tłuszczu, tym statystycznie niższy testosteron), inni wierzą, że to poprzez estrogeny, których wręczamy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z tymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak ponieważ nie zaburza polskiej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Gdyby jesteś na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Odda się z obecnym walczyć. Niniejszy tekst podpowie Ciż nie tylko, jak się wyluzować, tylko i kiedy pozostałymi metodami dać sobie większy stopień hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To odpowiednio ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Lecząc na konkretną metę- mobilizuje nas do tworzenia, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety teraz w świętej w grupy przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie są zagrożenia bycia, więc mechanizm z dawnych czasów bardziej przeszkadza, niż pomaga. Tym niezwykle że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to właśnie odpowiadają za nowotwory i choroby serca- dwie podstawowe przyczyny zgonów w końcach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), dawanie się tłuszczu, czy kłopoty ze snem, przemęczenie i drażliwość. Oraz co najniebezpieczniejsze dla gości- konkuruje z swym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać jakichś sposobów (no, może poza heroiną…), aby się wyluzować. Medytacja to stały numer jeden na liście lekarstw na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy charakter i doskonały sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny punkt- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że masz kogoś, kto ten masaż będzie dążyć Ci grać 😉 Po piąte- związek z dodatkowym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze lepiej działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są wyłącznie dla starszych, znerwicowanych bab)… a wciąż jedna, bardzo atrakcyjna informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w znaku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, że jesteś wydajny siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest wyjątkowo istotne, dlatego zawsze przeznaczam nań szczególną uwagę. Pozwól je zbyt podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Goleniów

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Oczywiście jak osoby wytwarzają niewielkie porcje testosteronu, choć niektórzy myślą, że zajmują go właśnie samcy, no a my wytwarzamy takie ilości estrogenu, choć stosowany jest szczególnie z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, aby nie zdominował naszego testosteronu. Najważniejszym czynnikiem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To przeważnie tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z zmianie powoduje przenoszenie się tłuszczu… i koło się zamyka. A wtedy się dziwisz, że tyle ludzi ma piękne piersi i brzuchy, jakby istnieli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak ważne jest zabieganie o całość i jako daleko lenistwo otacza ich męskość, na pewno zachowali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Ta w butelkach zawiera pochodzące z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj i mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i kilka piwa (chmiel co prawda ma roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w ściślejszym stopniu na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to już spora część tych niekorzystnych związków)

Siłownia Goleniów

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie zauważasz to rano, interesując się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego właściwą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego cech. Można to zdobyć na wiele rodzajów. Przede wszystkim- przewietrz pokój przed wyjściem do łóżka. Badania pokazują, że najlepiej śpi nam się w mało chłodnym pomieszczeniu. I właśnie w takim, gdzie jest więcej tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na ponad godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz mózg, gdyż sprawiają wrażenie, że istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (rozumianej jako hormon snu). Dodatkowo warto spróbować, lub nie śpimy na zamówienie miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, jednak warto dmuchać na zimne), nie ujawniać się przed snem grami czy filmami zaś nie jeść posiłków na 3 godziny przed snem. Choć to mit, że przytyjesz, a gdy organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które umożliwiają zasypianie. Chodzą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj jeden z nich poprzez dwa tygodnie, potem przez taki tenże czas inny, a właśnie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj także o to, aby posiadać wysoki stopień witaminy D (na okres jesienno-zimowy poleca się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go rano, bo wtedy tak się wchłania), cynku i selenu. A jeśli to dla Ciebie wciąż zbyt kilkoro- możesz sprawdzić DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są badania, które odpowiadają, że nie wykazują szczególnie mocnego działania, ale są też takie, które świadczą ich skuteczność. Moja marka istnieje taka, że wszystek system jest subiektywny a warto używać na sobie, jeżeli zapewne są to czyste środki. Wtedy bowiem nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Goleniów

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze jądra są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Panuje tam dużo mniejsza temperatura, co umożliwia żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i dokładnie pogarsza jakość nasienia. Jeśli idziesz na saunę- nie powoduj tego zwłaszcza niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się jeszcze nie brać długich, gorących kąpieli. Nie łącz laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie noś obcisłych bokserek ani spodni. A odpowiednio śpij nago. Twoje „wory” będą zadowolone.

Siłownia Goleniów

Bądź obowiązkowy

Choruję na pamięci dwojaką aktywność: Fizyczną i sportową. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji zdania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni przekaż ją polecają. Cóż, tu również musisz dać się na siebie i osiągnąć eksperyment- sprawdź, jak ruszy na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, znaczyć toż będzie, że o. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli rano nie byłeś na siłowni dodatkowo nie znasz odpowiedniej techniki- nie podawaj się od razu na nie wiadomo jak wielkie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania pokazują, że zwłaszcza ćwiczenia wielkich liczb mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, powodują duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie leż a na tyłku, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I podejmuj. Mam nadzieję, że nie olejesz wydanej w niniejszym wpisie nauce oraz sprawisz kroki, by bronić się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Goleniów

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments