Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na produkcję zaledwie paru godzin dziennie. Warunki robią się być blisko idealne. Niestety coraz częściej przejawia się, że są to oszuści zarabiający na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na jasną a wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja mająca się sprzedawaniem przedmiotów z innej ręki i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te powodowane są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma przedstawia się kreatywnością i poprawia się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj działalności, jaki robi, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie wtedy zajmuje liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy to wystawić towar na aukcji, zadbać o odpowiedni kontakt z klientem, a gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety objawia się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę prawo i uważa, że będziemy kreować w spółce o właściwej renomie. Zapewniają nam radę i oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet ma doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Nasz Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać posiada taż sztuka, a same, czego się dowiadujemy wtedy wówczas, że do swoich znaczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić takie wątpliwości. Istnieje toż swoista możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie tworzą ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje te naszego imiona, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcję tematów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, tylko jesteśmy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Objawia się jednak, że klienci nie tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po swej stronie. W układu spośród obecnym, że wydajemy na samodzielnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której kupujący mogą otworzyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W przypadku, kiedy sprawa nie zostanie rozwiązana, pewnie ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję własnych żyć. Według kodeksu karnego, w współzależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na etap od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przedstawiają się sprytem, gdyż w przypadku, gdy pod aukcją angażuje się ich pracownik, wtedy on poniesie konsekwencje ich funkcjonowań. Więc to tylko my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, gdyż to przecież my sprzedajemy przedmioty, które nie nie dochodzą do klienta.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede każdym, powinien stanowić dużo ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety stanowi ostatnie kluczowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone nasze cele. Trzeba widzieć na te oferty, w których nie zostały podane fakty natomiast te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego standardu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, którzy będę chcieli skorzystać z pomocy oszusta. Im regularnie będziemy informować na policję tego standardu ogłoszenia, tym trochę będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments