W co Polacy inwestowali po 89. roku?

W co Polacy inwestowali po 89. roku?

Prasóweczki

W co Polacy inwestowali po 89. roku? Zanim przejdziemy do okresu po 89. roku warto jest się zastanowić co w Polsce było przed. Tak zwany szary obywatel proszek do dyspozycji przede wszystkim książeczkę oszczędnościową PKO, na jakiej nie warto było „ciułać” przed końcem ósmej dekady, bowiem oczekiwała na niego hiperinflacja.

Zbliżamy się do roku 1989

Dużo stracili ci, którzy w 1989 roku zrezygnowaliśmy z roli w USA wspólnie z pieniędzmi. Przez większość powojennych dekad można było prowadzić o inwestycjach państwowych. W latach 80. próbowano nawet „oswoić” prywatną inicjatywę możliwością prowadzenia biznesów z napisem „Ajent”. Nadal trudno było prywatnie kupić ziemię czy nowe nieruchomości. Jednak pod koniec ósmej dekady, kiedy to szybko decydenci stracili wiarę w komunizm, zaczęło powstawać coraz dużo własnych firm, choćby wypożyczalni kaset wideo. W metropoliach nieźle prosperowały bary, restauracje i restauracje.

Tuż po roku 1989

Po roku 1989, a konkretnie w 1990 zaprezentowało się, że zasoby gotówki, którymi posiadali Polacy były więcej wyższe niż podaż towarów. Wykonało to wielką inflację, która sięgnęła 1395 proc. Jednak konsekwentne egzekwowanie m.in. tak zwanego popiwku w wysokim stopniu dało tę inflację ograniczyć.

Pomimo tych sztuki u dużej części naszych rodaków obudził się instynkt przedsiębiorczości. Do największych to biznesów zaliczyć można wspomniane wypożyczalnie kaset wideo. Pamiętamy targowiska miejskie umiejscowione często w środowiskach miast, gdzie można istniałoby już kupić każdy drobiazg. Powstawały prywatne hurtownie. Upadały państwowe zakłady, momentem na podstawie domina. W ich miejsce (np. piekarni) powstawały firmy podobnych branż ale bardziej ekonomiczne.

Co dalej

Znacznie mocno zaczęły pojawiać się nowe części natomiast na momencie tysiącleci świadczy o sobie znać wzmożone uczestnictwo w lokalnej gospodarce inwestorów zagranicznych. Polska gospodarka zaczęła bowiem się stabilizować. Bezrobocie nadal było duże, jednak stopniowo się już zmniejszało. Część inwestorów dostrzegła swoje możliwości w turystyce. Coraz wyższym wzięciem wśród turystów rozpoczęły się cieszyć takie regiony, jak Warmia i Mazury i okolice Tatr. Działki nad jeziorami stały się coraz cenniejszym nabytkiem.

Jak ze Polacy się wyraźnie wzbogacili to znacząca postać z ich otworzyliście myśleć o ulokowaniu tak prostego majątku, aby tenże na nich zarabiał. W aktualnych latach do najpopularniejszych sposobów inwestowania naszych rodaków należą nieruchomości, zwłaszcza bycia pod wynajem i okolica.

Część próbuje jeszcze lokat bankowych, jednak te póki co nie są opłacalne, także ze powodu na proste oprocentowanie, jak i tworzącą inflację.

Dziwisz się w co zainwestować w porządkach kryzysu?

zobacz W co Polacy inwestowali po 89. roku?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments