Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Prasóweczki

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do czynności w następującym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają skłonność wysyłania do produkcji za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z rady na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej delegowanymi do produkcji za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do drugiego świata w projektu czasowego pisania praktyki w niniejszym kraju. Należy przy tym mieć, iż w całym momencie w którym pracownik spełnia domową pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do czynności w Niemczech, wskazane jest dostanie wizy Vander Elst. Jest ostatnie wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w różnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej substancji może tymczasowo kierować naszych ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pozycję co liczyło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i treści na których pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać naszych ludzi do czynności w ich końca.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana jest w projektu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do czynności w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy tworzy się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi pamiętać zawartą umowę o książkę czy zlecenie z Własnym pracodawcą, w kontraktu z tym potrzebuje istnieć zabezpieczony i działać minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować pracownika do czynności w Niemczech. Musi w kontraktu z tym legalnie pozostawać na gruncie Polski, mieć pozwolenie na rzecz. Potrzebny jest materiał emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w zakresie ubezpieczenia społecznego oraz co istotne aby wystąpić po te teksty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje świat w którym pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie wszystkich tych materiałów jest kilka tygodni a w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten moment jest też niezbędny aby udowodnić, że produkcja w Niemczech nie jest jedynym celem zatrudnienia gościa oraz od razu po zatrudnieniu nie że on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na określone w Polsce natomiast jego pozycja za granicą ma cel jedynie tymczasowy a w ramach swojej praktyki w Polsce został wysyłany do działania naszych obowiązków na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i robieniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we wszelkich formach i aktywne kierowanie naszych ludzi do Roli w Niemczech. Nasza korzyść jest kompleksowa – od silnej i szybkiej rekrutacji pracowników z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawe i radę w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wnioski w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyce u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z innego państwa UE, zaświadczenie od firmy świadczącej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi także zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich firmach w współzależności od wielu szczegółów, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy stojący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do czynności w Niemczech podlega przepisom w kierunku płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w współzależności od branży i np. ogólna wartość to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy ale dla branży budowlanej obecne w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i jedne firmy do czynności w których pracownicy są delegowani przykładają sporą wagę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla gościa można wypłacić chociaż w budowie ryczałtu czy diety czyli w tryb niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Rodzimą spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków produkcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w formacie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments